Haber

AK Parti adaylarından Çankırı’da talep edilen bağışlar Gazze’ye gönderilecek

AK Parti Çankırı İl Lideri Koray Erdoğan, yerel seçimlerde adaylardan talep edilen bağışların Gazze’ye gönderileceğini duyurdu.

Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, yerel seçimler için adaylık başvuru sürecinin devam ettiğini belirtti.

Aday başvurularının dijital ortamda alınmaya başlandığını belirten Erdoğan, “Tüm dünyanın gözü önünde soykırım niteliğindeki saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimize bağışlar AFAD tarafından ulaştırılacak. Ön başvurular dijital ortamda alınacak, Daha sonra aday formu ıslak imzalı olarak partiye teslim edilecek.” Bu kelimeyi kullandı.

İl belediye başkanlarına 30 bin lira, ilçe belediye başkanlarına 20 bin lira, beldelere ise 10 bin lira bağışlanacağını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“Kızılcahamam’da düzenlenen İl Başkanlıkları Çalışma Kampımızda, il başkanlarımızın talebi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle yerel seçim aday başvuruları 22 Kasım’a ertelenmiştir. Organizasyon Yönelim Anketi gerçekleştirilecektir. Milletvekili üyeliği ve il üyeliği Genel kurul üyeliği başvuruları 3 Aralık’a kadar devam edecek.AK’de sürecin tamamlanmasının ardından kısa süre içinde bildirgenin açıklanması ve adayların tanıtılması bekleniyor. Parti. Seçimde aday olmak isteyen memurlar, oda başkanları ve istifası gereken diğer kişiler Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulacak. En geç 1 Aralık 2023 tarihine kadar istifa etmesi gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu