Haber

A Milli Futbol Takımı Oyuncuları Taraftarlarla Buluştu

A Milli Futbol Takımı oyuncuları Zeki Çelik ve Cenk Özkaçar, valilik meydanında oluşturulan alanda taraftarlarla bir araya geldi. Her iki oyuncu da Ermenistan’ı 2-0’lık skorla yeneceklerini belirtti.

EURO 2024 Elemeleri D Grubu 5. maçında A Milli Futbol Takımı ile Ermenistan, 8 Eylül Cuma günü Eskişehir Yeni Atatürk Stadı’nda karşı karşıya gelecek. Maç öncesinde milli oyuncular Zeki Çelik ve Cenk Özkaçar, valilik meydanında oluşturulan alanda taraftarlarla buluştu. Sunuculuğunu Ali Tınaz’ın yaptığı ve taraftarların yoğun ilgisini çeken etkinlikte, sosyal medya üzerinden vatandaşlara gönderilen sorular yöneltildi.

Milli oyuncu Zeki Çelik, taraftarın desteğini arkalarında görmek istediklerini belirterek, “Taraftarımızın desteği kesinlikle önemli. Olumsuz bir durum olabilir ama Allah’ın izniyle olmayacak. Biz istiyoruz” dedi. Desteklerini görün, onlara inanıyoruz. Yarınki maçın skoruna göre 2-0 kazanacağımızı söylüyorum.” İlk kez milli takıma çağrıldığında neler hissettiği sorulduğunda Zeki Çelik, “O dönemde 2. Lig’de İstanbulspor’da oynuyordum. 21 yaşındaydım. O gün deplasmana gidiyorduk, milli takıma çağrılacağımı beklemiyordum. Tabii ki çağrıldığımda çok mutlu oldum. “Ne yapacağımı bilemedim. Bütün ailem, arkadaşlarım mesaj atmaya başladı. Nereden gelirsem gelsin bütün arkadaşlarım bana mesaj attı. Çok memnun oldum. Çok keyifliydi” dedi.

Cenk Özkaçar, Ermenistan’ı 2-0’lık skorla yeneceklerini de belirterek, “Galibiyete ulaştığımız dakikalar bazen maçın son dakikaları olabiliyor. Bu nedenle tüm Eskişehirli taraftarlardan, ta ki bu maç bitene kadar bize destek olmalarını rica ediyoruz.” Maçın son dakikasında kendilerine kaliteli bir maç göstereceğiz. Ben de “Maçı 2-0 kazanacağımızı düşünüyorum” dedi. Milli takıma ilk kez davet edildiğinde İzmir’de olduğunu anlatmıştı. Özkaçar, “Ben o sırada İzmir’deydim. Belçika’da sezonun bitmesinin ardından aslında haberi tatildeyken aldım. Tabii benim için daha özel olan önceki ulusal gruptu. Yaş kategorilerine çağrılmadım. Sadece Ümit Milli Grubu’na, ardından A Milli Takım’a çağrıldım. O an Zeki Çelik’in dediği gibi ailemden ve arkadaşlarımdan gelen mesajları duyunca tüylerim diken diken oldu. Gözlerim yaşlarla doldu. Büyük bir mutluluğun getirdiği sıcaklık hissine kapıldım. Ancak elbette ilk olan oydu. “Mutluluğumu unutamıyorum” dedi.

habercihanbeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu