Yaşam

RTÜK Başkanı’ndan Emre Kınay’ın bomba iddiasına jet hızıyla yalanlama: Çaresizce iftiraya başvurdu

Kızılcık Şerbeti yasağı sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, oyuncu Emre Kınay tartışmalı bir iddiada bulundu.

“RAMAZAN AYINDA YİYECEK VE İÇECEK SAHNE YASAKLANIR”

Kınay, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, RTÜK’ün dizinin tüm yapımcılarına uyarı gönderdiğini ve ramazan ayı nedeniyle yeme-içme sahnelerinin yasaklandığını iddia etti. “Kimsenin yaşam tarzına karışmazsın biliyorsun değil mi?” diye soran Kınay, karara hiçbir yapımcı veya oyuncunun tepki göstermediğini kaydetti.

“O KADAR MI KORKTUSUN?”

Ünlü oyuncu, “RTÜK yapımcılara uyarı gönderdi. 1 ay boyunca kahvaltı, yemek ve su dahil içki sahnesi yok. Mesela ölmekte olan bir adama müdahale sahnesi çekilecek. Çekemezsiniz.” su iç yoksa ceza şartı var murat döneminden beter oyuncu yok ‘sanatçı?’ O da yok ama herkes ‘laik’ demokrasiden yana ya siz hani kimsenin yaşam tarzına karışmadınız yapımcı arkadaşlar susmayacak mısınız çok mu korkuyorsunuz ya siz siyasetçiler Yetmedi mi artık? ifadeleri kullandı.

“İDDİA KESİNLİKLE YANLIŞTIR”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Kınay’ın paylaşımlarını yalanlayan bir açıklama yaptı. Şahin, “Dizi ve filmlerdeki başarısızlıklarının ardından siyaset mesleğinde başarısızlığa uğrayan bir kişi gündemde kalabilmek için çaresizce iftiralara başvurmuştur. 1 Nisan şakası olmasını umduğum iddiası tamamen asılsızdır, iftiradır.” Yemek sahnesinin ramazanda çekilmeyeceğine dair RTÜK’ün yapımcılara yazı göndermesi söz konusu değil.” diyen ünlü oyuncunun tezlerine sert tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu