Ekonomi

Kayseri’deki meslek liseleri deprem bölgesi için çadır üretiyor

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ile yayılan geniş bir coğrafyada etkili oldu.

Evleri yıkılan ve evlerine giremeyen depremzedeler için çadır ihtiyacı doğdu.

Daha önce depremzedeler için kıyafet, soba, portatif tuvalet, uyku tulumu ve ekmek üreten öğrenciler, şimdi öğretmenleri ile birlikte çadır üretmeye çalışıyor.

Çadırlar spor salonunda üretilmektedir.

Kayseri’de bulunan Arif Molu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin spor salonunda depremzedelere gönderilmek üzere öğretmen ve öğrenciler tarafından çadırlar üretiliyor.

Öğrenciler kumaş ve çadır taşıyarak öğretmenlerini pekiştiriyor

Bir yandan halk eğitim merkezlerinin usta öğreticileri ve öğretmenleri çadır üretimi için kullanılan dikiş makinesinin sorumluluğunu üstlenirken, öğrenciler de kumaş ve çadırların taşınmasında yardımcı oluyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse de lisenin spor salonunda çadır üretimi yapan öğretmen ve öğrencileri ziyaret etti.

“En acil ihtiyaçlarımızdan biri çadır”

Deprem bölgesindeki en acil ihtiyaçlardan birinin çadır olduğunu belirten Karaköse, şunları kaydetti:

Bakanlığımız bu yönde üretim yapmamızı istedi ve destek verdi. Tüm imkanları seferber ettik. Gündüz ve gece vardiyaları oluşturuldu. Spor salonundaki üretim alanı bir günde oluşturuldu. Bir nevi fabrika gibi çalışıyoruz. Günde yaklaşık 50 adet çadır üretilerek günlük olarak bölgeye gönderilmektedir.

Ocak ve uyku tulumu da üretildi

Karaköse, müdürlük olarak soba ve uyku tulumu üretimine devam ettiklerini, deprem bölgelerinden 4 bin öğrencinin kente sevk edilerek kitap, kırtasiye gibi ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti.

bayrampasahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu