Ekonomi

Bakan Nureddin Nebati: ‘3 bin 220 personel alımı yapacağız’

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Biz de bir bayramın müjdesini veriyoruz” notuyla, “Her zaman fedakarlık yapan milletimiz için aynı azim ve kararlılıkla yılmadan çalışmaya devam ediyoruz. Türk Yüzyılının gerçekleşmesine katkı sağlayacak ve gücümüze güç katacak bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 360 ​​sayman uzman yardımcısı, 40 hazine ve maliye uzman yardımcısı, 10 hazine ve maliye yardımcısı müfettiş, 40 muhasebe denetçi yardımcısı ve 20 hazine avukatı istihdam edilecektir.

‘ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Bayram öncesi bakanlık müdürlüklerindeki işe alım planları hakkında bilgi veren Bakan Nureddin Nebati, şöyle devam etti: “50’si devlet gelir uzman yardımcısı ve 50’si devlet gelir uzman yardımcısı olmak üzere 2 bin 750 personel alımı yapacağımızın müjdesini vermek isterim. Gelir İdaresi Başkanlığı’na 2 bin 700 gelir uzmanı yardımcısı. Yeni arkadaşlarımızın da katılımıyla ülkemizin ekonomik hedeflerine ulaşması için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Sınava girecek adaylarımıza şimdiden başarılar diler, özverili çalışmalarından dolayı tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.”

Bakan Nabati, yaptığı paylaşımda nitelikli iş gücü ve liyakatten de bahsetti. Nebati, “Kadromuzu liyakat esasına göre genişletmek için yeni ekip arkadaşlarımızın başvurularını bekliyoruz. Sınava hazırlık sürecinde tüm adaylarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu